Masaż - Poznań - MaZaro Magdalena Zarożna

Masaże

Idealny sposób na zmęczenie zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Szybkie tempo życia, codzienne troski i problemy, ciągłe napięcie psychiczne – wszystko to sprawia, że czujemy się przemęczeni i pozbawieni energii. W takiej chwili dobry masaż relaksacyjny leczy obolałe i napięte mięśnie, a także jest prawdziwą przyjemnością dla ciała i dla ducha.

Masowanie pleców i karku sprawia, że można się w pełni odprężyć, choć na chwilę zapomnieć o kłopotach i nabrać energii tak potrzebnej do codziennego funkcjonowania.

To zabieg relaksacyjny i leczniczy. Tak jak każdy rodzaj masażu, rozluźnia napięte mięśnie i pozwala ukoić nerwy.

Stosowano go już w starożytności. Obecnie jest określany przez medycynę jako pomocnicza metoda fizjoterapii w przypadku wielu chorób – dotykających zarówno ciało, jak i psychikę.

Masaż klasyczny jest pomocny w łagodzeniu takich dolegliwości jak napięcie psychiczne, skurcze mięśniowe, bóle stawów i mięśni napięciowe bóle głowy i inne.

To zabieg pomagający zapobiec powiększaniu cellulitu, a także wspomagający proces odchudzania.

Redukcja cellulitu jest niezwykle trudnym osiągnięciem. Żeby jędrna skóra nie przerodziła się w pomarańczową skórkę, należy zadbać o nią stosunkowo wcześnie.

Znane porzekadła mówią, że lepiej jest zapobiegać chorobie, niż ją leczyć. W tym przypadku jest podobnie. Nadmierne nagromadzenie cellulitu jest trudne do usunięcia.

Zabieg ten opiera się na teorii przepływu energii przez organizm.

W naszym ciele znajdują się ośrodki energii, zwane w jodze czakrami. Dawni lekarze chińscy i hinduscy opracowali szczegółowe mapy punktów energetycznych.

Masaż gorącymi kamieniami pozwala na lepszy przepływ energii przez zmęczony lub chory organizm. Specjalne kamienie do masaży pobudzają także krążenie krwi i limfy w organizmie.

Jest to masaż relaksujący i odchudzający, stosowany także jako sposób na cellulit.

W zależności od tego, jaki rodzaj baniek chińskich wybierzemy, różne będzie ich zastosowanie.

Masaż z bańką chińską to zabieg z użyciem tych przyrządów, które łagodzą ból, poprawiają ukrwienie, zmniejszają obrzęki limfatyczne i pomagają walczyć z cellulitem.

Dużą zaletą baniek chińskich jest również niewygórowana cena.

Refleksoterapia robi ogromną karierę na całym świecie. Jest to metoda leczniczego masażu, w której stymulowane są określone punkty i strefy odruchowe na stopach, odpowiadające poszczególnym narządom i układom ludzkiego ciała – skuteczny antidotum na stres, zwalcza ból głowy, kręgosłupa i innych części. Pomaga również poprawić jakość życia ludziom ciężko chorym.

Refleksolog nie wyodrębnia choroby i nie leczy jej objawowo. Nie skupia się też na stwarzającym problem narządzie czy układzie, ale rozważa zaistniałą dolegliwość w kontekście całego organizmu. Terapia uciskowa punktów reflektorycznych stóp powoduje reakcje fizjologiczne, które stymulują potencjał samouzdrawiania organizmu.

Celem refleksoterapeuty jest takie oddziaływanie na pacjenta, dzięki któremu odzyska on fizjologiczny stan równowagi, a co za tym idzie i zdrowie. To nie refleksolog leczy – organizm leczy się sam. Terapeuta tylko pomaga mu naturalnie i prawidłowo funkcjonować – eliminować toksyny i odblokowywać meridian

BODY THERM – ujędrnianie, wyszczuplenie ciała.

Służy do redukcji nadwagi, likwidacji cellulitisu oraz łagodzenia bólów mięśniowych. Działa poprzez silne miejscowe ogrzanie odpowiednich partii ciała za pomocą elastycznych, napełnionych powietrzem bandaży, podłączonych do urządzenia sterowniczego. Temperatura każdego bandaża regulowana jest oddzielnie (max. do 42°C). W trakcie tego procesu następuje kilkukrotny wzrost przemiany materii oraz odprowadzenie nadmiaru płynów z organizmu.

BODY-THERM wyposażony jest w 4 bandaże: na brzuch, biodra i oba uda. Poprzez urządzenie sterownicze bandaże są podgrzewane do temperatury 40-42°C.

Jeden zabieg trwa 50 minut. Już przy pierwszych pomiarach można zauważyć efekty. Właściwe działanie głębokiego ciepła leży w dwu-/trzykrotnym przyspieszeniu przemiany materii w okresie 48 godzin po zabiegu, dlatego też zabiegi powinny odbywać się w cyklach co 2-3 dni.

EFEKTY:

 • redukcja cellulitis
 • ogólna poprawa struktury skóry
 • ogólne odprężenie
 • zahamowanie niezapalnych stanów reumatycznych
 • efekt moczopędny i przeczyszczający
 • rosnące dobre samopoczucie

Stwierdzono także bardzo pozytywne efekty przy zastosowaniu urządzenia po zabiegu odsysania tłuszczu jako zabieg uzupełniający. Poprzez przyspieszony proces przemiany materii uzyskuje się szybszą resorpcję opuchlizny, powstałej po zabiegu odsysania tłuszczu. Po zastosowaniu „głębokiego ciepła” u pacjentek po zabiegu odsysania tłuszczu likwidowanie opuchlizn następuje szybciej i cały okres pooperacyjny przebiega łagodniej i szybciej.

To nieodłączny element treningu każdego sportowca, który ma wiele wspólnego z masażem klasycznym, z tą różnicą, że jest wykonywany przy użyciu większej siły i energii.

Masaż sportowy to nieodłączny element odnowy biologicznej, który jest wykorzystywany w profesjonalnych programach treningowych. Ponadto pomaga on zapobiegać kontuzjom, likwiduje skutki przetrenowania, rozgrzewa i relaksuje mięśnie oraz zapobiega zakwasom po ćwiczeniach.

Masaż całego ciała sportowca przypomina masaż izomeryczny, którego celem jest odbudowa masy mięśniowej i przywrócenie sprawności mięśni sprzed urazu.

Obecnie uważa się, że kobiety w ciąży mogą a nawet powinny korzystać z masażu. Celem masażu jest zmniejszenie obrzęków, napięć i dolegliwości bólowych w okolicach podlegających nadmiernemu obciążeniu: barki, kark i szyja, grzbiet – szczególnie z odcinkiem lędźwiowo – krzyżowym, kończyny dolne i stawy kończyn dolnych. W miarę jak dziecko rośnie, u kobiety zmienia się środek ciężkości ciała. Kręgosłup jest przeciążony. Na ogół lędźwiowy odcinek kręgosłupa nadmiernie wygina się do przodu. Przeciążenie mięśni i kręgosłupa wywołuje silny ból i zniechęca do poruszania się. Poza tym rosnący płód uciska naczynia krwionośne powodując zaburzenia krążenia, czego efektem jest zastój krwi w nogach. To główne powody, dla których masaż u kobiet w ciąży jest wskazany.

Masaż odbywa się w pozycji siedzącej, półleżącej lub leżącej. W trakcie zabiegu masujemy całe ciało. Również okolice lędźwiowo – krzyżowe. Systematyczny masaż zapewnia stymulację, wzmocnienie i odbudowę mięśni przykręgosłupowych. U wielu kobiet w okresie ciąży dają o sobie znać skutki wad postawy, wcześniej przez nie w ogóle nie odczuwane. Dlatego dobrze jest od 12 tygodnia ciąży rozpocząć stosowanie regularnych masaży, które pomogą przyszłym mamom podtrzymać dobrą formę.

CO DAJE MASAŻ PODCZAS CIĄŻY?

Masaż przynosi dobre samopoczucie, usuwa napięcie oraz dodaje energii. Poprawia także krążenie, co daje efekt uspokajający i wzmacniający. Regularny masaż podczas ciąży pomaga się odprężyć, zmniejsza zmęczenie, a także łagodzi wszystkie bóle, zwłaszcza pleców.

MASAŻ 4-6 TYGODNI PO URODZENIU DZIECKA

Pomaga szybko dojść do dobrej formy po porodzie i w sposób naturalny modeluje ciało, zmniejsza rozstępy a także sprzyja szybszemu obkurczaniu się skóry na brzuchu i minimalizuje skutki cesarskiego cięcia. Wzmacnia mięśnie, odpręża i uspokaja. Daje uczucie akceptacji swojego ciała i wewnętrznej równowagi.

PRZECIWWSKAZANIA

 • 1 i 2 miesiąc ciąży
 • choroby sercowo – naczyniowe
 • cukrzyca ciężarnych
 • stany zapalne
 • niedokrwistość
 • nieprawidłowy przebieg ciąży
 • 9 miesiąc ciąży

Dla bezpieczeństwa własnego i płodu zalecamy każdorazowo konsultację ze swoim lekarzem prowadzącym. To lekarz prowadzący podejmuje decyzję o tym czy masaż lub seria masaży powinna być wykonana!!!